Služby

Chceme být eko

Třídíme odpad a recyklujeme, používáme šetrné čistící a prací prostředky, využíváme solární energii, používáme renovovaný nábytek, materiály sekundárně využíváme a upcyklujeme.


Kam na dobré jídlo a pivo?

Restaurace ve Svaté

Steakhouse Hředle

Restaurace Zastávka Nižbor

Pivovar Matuška Broumy

Pivovar Srbecký Lok v Srbsku

Jiná Káva Beroun

Mexická restaurace LaPaz Beroun

Black Dog Bar a Gril Beroun


Kde nakoupit?

COOP Svatá

Albert, Lidl Králův Dvůr

Billa, Kaufland, Penny Market Beroun


Kam za sportem?

Nabízíme možnost pronájmu prostor sokolovny ve Svaté (naproti apartmánu) na míčové hry, badminton, stolní tenis.

venkovních sportovních aktivit vřele doporučujeme cykloturistiku (nejen cyklostezky, ale i pumptrack v Levíně či BMX bikros Nižbor), pěší turistiku, vodní turistiku na Berounce i in-line bruslení podél Berounky.


Kam na výlet?

přírodních atraktivit v pěší vzdálenosti doporučujeme navštívit Svatskou (Obecnou) skálu, Vraní skálu, Hudlickou skálu, rozhlednu Máminka na Krušné hoře, bájný vrch Velíz. Na kole se můžete vydat do Údolí Ticha, na keltské oppidum ve Stradonicích, k zámku Leontýn, do obce Branov (kterou proslavil Ota Pavel), do Skryjí (Skryjská jezírka, zřícenina hradu Týřov), Koněpruských jeskyní, k lomu Velká Amerika a na mnoho dalších míst.

hradů a zámků v okolí vřele doporučujeme navštívit hrady Křivoklát, Točník, Žebrák, Karlštejn, zámek Zbiroh, Hořovice, Nižbor, Dobříš, Mníšek pod Brdy či Lány. I milovníci poutních míst si přijdou na své. Klášter Svatý Jan pod Skalou, poutní místo Tetín, ale i areál Skalka u Mníšku pod Brdy či Svatá Hora v Příbrami, to jsou nejznámější poutní místa v okolí.

O rozhledny a vyhlídky v našem okolí není nouze. Krom již zmíněné rozhledny Máminka, Vraní, Svatské, Hudlické skály, které se nacházejí v dochozí vzdálenosti od ubytování, můžete vyrazit pozorovat krajinu na rozhlednu ve Velké Bukové, do Berouna na Městskou Horu či rozhlednu Děd, na rozhlednu Lhotka, Vysoký vrch či na vyhlídku Paraplíčko (u Křivoklátu).

Je libo letní koupání? Z přírodních koupacích ploch můžeme doporučit přehradu Záskalská u obce Chaloupky (blízko Hořovic), lom Kosov a lom Homolák u Berouna, řeka Berounka (travnaté pláže v Nižboru), rybníky v Novém Jáchymově. Z koupališť v okolí můžeme jmenovat koupaliště Zdice a koupaliště Beroun. V případě nepřízně počasí stojí za návštěvu aquapark Beroun Tipsport laguna.

Pro rodiny s dětmi nabízí Křivoklátsko mnoho atraktivních míst. Z dětských hřišť doporučujeme lesopark Knihov ve Zdicích, lanové centrum Počaply v Králově Dvoře či dětské hřiště na Městské Hoře v Berouně a přilehlé medvědárium. Rozhodně zavítejte do Vzdělávacího a rekreačního areálu Křivoklát, ZOOparku Karlštejn a do minizooparku Statek u Merlina v Chýňavě. Milovníci vláčků mohou vyrazit do Muzea Výtopna Zdice, do Solvayových lomů, Chrustenické šachty či se projet vlakem podél pohádkové trati z Křivoklátu až na Karlštejn se zastávkou v Nižboru ve sklárně Rückl.


S kým spolupracujeme?

Spolupracujeme s organizací destinačního managementu Berounsko. Všem ubytovaným hostům nabízíme zdarma k pobytu návštěvnickou kartu Berounska s nabídkou slev do vybraných turistických cílů, ubytovacích, stravovacích zařízení a dalších turisticky zajímavých míst.